Začínať v papučiach

Ako je najlepšie začať startup, projekt, firmu? Ideálne na pohovke v papučiach, je to pohodlné 😀 Ale seriózne, rozbehnúť firmu sa dá hocikde. Nie náhodou sa spoločnostiam ako Apple či Amazon nadáva „garážové“ firmy. Aj zakladatelia Google sa spoznali na univerzite a po založení Google Inc. otvorili svoju prvú kanceláriu v garáži jednej panej.

Chcete aj nejaký slovenský príklad? Najväčší slovenský poskytovateľ webhostingových služieb Websupport začínal v internátnych izbách jeho zakladateľov na Mlynoch. Neskôr sa presunuli do rodinného domu, ale podľa fotografií by som to odhadla skôr na nejakú betónovú kobku. Trochu si polepšili, keď sa presunuli do pivnice (!!!) iného domu – priestor bol krajší, hoci ako hovorí na web stránkach Websupportu jeho zakladateľ Mišo Truban, stále sa báli vodiť si k sebe klientov a klienti sa báli chodiť k nim 😀

11000882_923783271019029_8675940780899095850_o-565x376

Dnes už Websupport pôsobí v úplne iných priestoroch. Niet sa čomu čudovať, veď ako inak by usadil všetkých svojich 45 zamestnancov. A ďalší sú na ceste, pretože pôsobiť na trhoch v štyroch krajinách nie je len tak. Navyše nejaký ten priestor potrebujú aj do rezervy, v opačnom prípade si neviem predstaviť, ako sa kryjú za monitormi a strieľajú po sebe z Nerf pištolí.

Podstatné je, že ani vy nepotrebujete hneď pri rozbehu krásne kancelárie a predražené vizitky. V prvom rade musí mať vaše podnikanie srdce. Ak svojím produktom odpovedáte na nejaký problém a pomáhate zákazníkom, ste na správnej ceste. A nie je dôvod, prečo by ste po nej nemohli kráčať trebárs aj v papučiach.

autor: Dorota Liptáková

9GhAOHlH

I am a final year student of engineer degree in filed of financial management at Economical University in Košice. Lately I spend my time writing articles, reports, blog posts... I'm not a stranger to the world of copywriting and marketing.

Site Footer