Ružová karma

Môj švagor zbožňuje šou Volám sa Earl. Ja osobne sa televízii vyhýbam, ale keď počujem, že beží Earl, zvyknem sa pridať. Páči sa mi hlavná myšlienka druhej série – karma ťa dostane. Pomôž ľuďom, ktorým si ublížil. Ak to nespravíš, zrazí ťa auto… Ale inak je to zábavný seriál 😀

Verím v karmu v zmysle, že to, čo investuješ, sa ti jedného dňa nejakým spôsobom vráti. A môže to byť vklad do svojho podnikania, do svojich detí, do druhých ľudí, kolegov, žiakov… Učitelia aktuálne (vlastne už celé roky) bojujú za zvýšenie platov, ale tiež za dorovnanie rozdielov medzi vybavenosťou škôl, a za možnosť byť odmeňovaný nie len tým, aký kurz absolvujú, ale aj aké aktivity s deťmi vyvíjajú. Veď deti sú budúcnosťou krajiny. Ale je to skutočne také jednoduché? Prečo neapelujú na rodičov, aby venovali väčšiu pozornosť výchove svojich ratolestí? Kde je výzva pre mladých ľudí, aby cielene plánovali svoje štúdium a kariéru. Kto donúti aktuálnych lídrov spoločnosti, aby vytvorili priestor pre mladú generáciu na získavanie skúseností a rast. Spolupracovať musí celá spoločnosť.

10697186_923781351019221_6321875848630011957_o

Našťastie máme na Slovensku príklady spoločností so srdcom. T-Systems je jedným z najväčších zamestnávateľov v Košiciach. Medzi životopismi môže preberať. A predsa sa zaujíma o školstvo, snaží sa podporovať vzdelávanie, roky ponúka stáže a konzultácie záverečných prác a stal sa jedným z prvých partnerov systému duálneho vzdelávania v Košiciach. V rámci podniku vytvára zamestnancom priestor pre realizovanie vlastných mikro projektov či dokonca samostatného podnikania. Neustále sleduje dianie vo svete IT a podporuje iniciatívy a súťaže pre verejnosť, akými sú Hackathon či Startup Weekend. Prečo? Jednoduchá odpoveď: aby si našli najlepších ľudí a udržali najschopnejších zamestnancov. Karmická odpoveď: podporujú celú komunitu. Umožňujú vzniknúť novým iniciatívam a podnikom. Učia decká aj old-timerov otvoriť myseľ a pustiť sa do nových projektov. A tie možno jedného dňa prinesú T- Systems nové zákazky, prípadne nových, skúsenejších zamestnancov. Darmo, karma ťa dostane. Je lepšie, keď si s ňou zadobre.

autor: Dorota Liptáková

TSY_Logo_3c_p

I am a final year student of engineer degree in filed of financial management at Economical University in Košice. Lately I spend my time writing articles, reports, blog posts... I'm not a stranger to the world of copywriting and marketing.

Site Footer